Porady

Planujesz podróż? Przeczytaj nasze praktyczne porady dla małych i wielkich podróżników!

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na pełne wyzwań rodzinne wakacje, super urlop z przyjaciółmi, czy podróżujesz solo, pakowanie bagażu to Twoja pierwsza wielka operacja logistyczna. Ale spokojnie! Zebraliśmy 20 najlepszych wskazówek, które skrupulatnie zostały wypróbowane i przetestowane przez członków zespołu DELSEY. Nasze praktyczne porady z pewnością przypadną Ci do gustu. Jesteś gotowy? To zapinamy pasy!

01

Zacznij od sprawdzenia wymiarów i wagi walizki dozwolonej przez twoją linię lotniczą – zarówno dla bagażu podręcznego, jak i bagażu w luku bagażowym. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zestawienie akceptowanych przez poszczególne linie lotnicze wymiarów bagażu. Sprawdź już teraz!

Sporządź listę rzeczy, które chcesz zabrać ze sobą. Dobrze przygotowana lista może służyć Ci przez wiele kolejnych wyjazdów. Jeśli masz więcej bagaży, albo podróżujesz z rodziną, możesz sporządzić listę osobno dla każdego bagażu: torebki, torby medycznej, torby na przybory toaletowe, kabinówki, bagażu podręcznego – tak na wszelki wypadek aby kredek i kolorowanki nie spakować do torby która trafi do luku bagażowego. Czujesz niedosyt? Zostań królową tworzenia list i sporządź osobną listę dla każdego bagażu na różne sezony i różne formy transportu. To jak, wyzwanie przyjęte?

Kupuj ulubione kosmetyki w miniaturowej wersji, aby zaoszczędzić miejsce w bagażu i mieć pewność że kosmetyki polecą z Tobą, a nie zostaną w koszu na lotnisku po odprawie celnej. Oczywiście to również przydatny tip na szybkie weekendowe wypady czy podróże służbowe. Nasza wskazówka: przechowuj próbki oferowane przez marki kosmetyczne – na wakacje będą idealne. Możesz też skorzystać z opakowań DELSEY, które możesz uzupełnić przed wyjazdem swoimi ulubionymi kosmetykami.

04

Lubisz karteczkowy system oznaczania? I masz rację, to świetna sprawa – każda walizka to osobny kolor i w ramach danego koloru zaznacz przedmioty które chcesz zapakować do danej walizki. Ułatwi to organizację i planowanie oraz oczywiście samo pakowanie.

Zbyt mało miejsca? Dzięki torbie do przechowywania w próżni możesz zaoszczędzić nawet 75% miejsca! Warto do niej wpakować ubrania, które nie są zbyt podatne na gniecenie, takie jak bielizna i pulowery. W torbach próżniowych Delsey nie są potrzebne odkurzacze do wyciągania powietrza: po prostu umieść ubrania w worku próżniowym, przeturlaj całość, aby wycisnąć powietrze i gotowe: całkowicie płaska paczka gotowa do zapakowania w walizkę .

Nie zapomnij o torbach na pranie: worku na brudną bieliznę, małej reklamówce na mokre stroje kąpielowe … I mała podpowiedź – worek na pranie może również służyć jako torba na buty!

Pomyśl o tym, co Ci będzie najbardziej niezbędne po przybyciu na miejsce i umieść to na wierzchu lub w przedniej kieszeni. Przednia kieszeń ma też tą zaletę, że umożliwia szybki dostęp do niezbędnych rzeczy bez konieczności otwierania całej walizki. Pamiętaj tylko aby nie były to rzeczy wartościowe!

Weź tylko te rzeczy, które rzeczywiście Ci się przydadzą, w tym tzw. Zestaw codzienny. To tylko wycieczka a nie przeprowadzka na Alaskę, więc nie bierz rzeczy “na wszelki wypadek”! Porada dnia: wybierz ubrania, które chcesz zabrać ze sobą, a następnie odłóż z powrotem do szafy jedną trzecią z nich.

09

Lubisz sushi? My też! Aby uniknąć zagniecenia zroluj każde z ubrań niczym dobre sushi. Nazywamy to techniką maki. Przed zrolowaniem można ułożyć kilka warstw jedna na drugiej, aby ubrania się jeszcze mniej pogniotły.

Uwaga wyzwanie dla każdej kobiety – wypełnij swoją walizkę tylko do pojemności trzy czwarte, tak, aby można ją było łatwo zamknąć w czasie podróży, pozostawiając trochę miejsca na pamiątki. Warto też zabrać ze sobą składaną torbę na zakupy.

Umieść wszystkie przewody, ładowarki i słuchawki w jednej torbie do przechowywania. Podobnie, umieść wszystkie urządzenia elektroniczne (komputer, aparat fotograficzny, laptop …) w jednej, łatwo dostępnej torbie. Zaoszczędzisz swój czas podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

Zawsze miej pod ręką zestaw pierwszej pomocy na czas wakacji. Wiadomo nie od dziś, że nasza wakacyjna apteczka składa się zwyczajowo z tych samych lekarstw, więc taki pakiet skróci czas pakowania. Pamiętaj tylko, aby przed podróżą sprawdzić daty ich ważności!

Wybierz ultralekką walizkę podczas podróży samolotem: w ten sposób będzie można zabrać ze sobą więcej rzeczy, a jednocześnie zachować maksymalną wagę dozwoloną przez wybrane linie lotnicze. Jeszcze takiej nie kupiłeś? Rzuć okiem na nasze ultralekkie walizki kabinowe.

Nie zapomnij sprawdzić lokalnej pogody przed wyjazdem! Niekiedy może się przydać sweter lub polar albo dodatkowe lżejsze ubrania – zwłaszcza zimą, planując tropikalny urlop, warto mieć w bagażu podręcznym coś lżejszego.

Zakochaj się w walizkach o maksymalnej przestrzeni wewnętrznej – bez problemu się zapakujesz, a dodatkowo może zostanie jeszcze trochę miejsca na cenne pamiątki? Jeśli chcesz, aby rzeczy były jeszcze łatwiejsze do znalezienia po przyjeździe na miejsce, pomyśl a zapakowaniu ich w kolorowe torebki. Pamiętaj – to rok, w którym będziesz koronowany na króla lub królową organizacji!

Świeży zapach po otwarciu walizki jest zawsze przyjemny! Wystarczy do walizki wrzucić saszetkę z suszoną lawendą lub pachnącym mydłem i Twoja walizka wypełni się tym wspaniałym aromatem. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu czystości wewnątrz walizki, wybierz walizkę z wyjmowaną podszewką, którą możesz uprać w pralce. Podszewki w walizkach z kolekcji SEGUR można po powrocie odpiąć i uprać w pralce w temperaturze 30 ° C i voila: wnętrze twojej walizki będzie równie czyste jak w nowej!

Umieść ciężkie przedmioty na spodzie walizki. Gdy postawisz walizkę w pozycji pionowej, Twój bagaż będzie jeszcze bardziej stabilny!

Uwaga cieknie! Aby zapobiec wyciekaniu płynnej zawartości podczas transportu np. kosmetyków, skorzystaj z naszej porady: zdejmij pokrywkę, nałóż warstwę folii, przytwierdź za pomocą taśmy samoprzylepnej i nałóż ponownie nakrętkę.

Lubisz podróżować według planu? Wpisz adres docelowy na etykiecie adresowej – oszczędzisz czas na szukanie adresu po przylocie na lotnisko. Możesz również umieścić wizytówkę w uchwycie na walizce.

Jeśli podróżujesz z osobą towarzyszącą, wymieńcie się jednym zestawem ubrań, aby w przypadku zgubienia bagażu nadal mieć przy sobie coś na przebranie.