EKOLOGICZNA PODRÓŻ

Wzrost globalnego popytu na trwałe i zrecyklowane towary konsumenckie oraz gospodarkę cyrkularną sprawia, że podróżni przyczyniają się do zmniejszenia swojego śladu węglowego. Ten wzrostowy trend popytu konsumenckiego zachęca DELSEY PARIS do innowacji i oferowania produktów przyjaznych dla środowiska, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku. Jest to także zgodne z jedną z jego podstawowych wartości: promowanie ekologicznych podróży.

Podstawowym celem DELSEY PARIS jest stopniowa przejście do produkcji coraz bardziej zrównoważonych bagaży, zachowując jednocześnie swoje standardy jakości i projektowania. DELSEY PARIS już teraz wykorzystuje materiały z recyklingu do swoich bagaży, ale podejmuje kroki, aby nadal innowować i pozyskiwać najlepsze i najbardziej efektywne materiały, aby łączyć odporne, wysokiej jakości, trwałe i przyjazne dla środowiska bagaże.

KONCEPCJA

Rozwój zrecyklingowanych bagaży zajmuje do 3 lat badań i rozwoju oraz podejścia testuj i ucz się, aby wykorzystać właściwości najwyższej jakości, efektywnych, zrecyklingowanych i możliwych do recyklingu materiałów. Skupiając się na obudowach i podszewkach, które stanowią +/-75% wagi bagażu, DELSEY PARIS innowował przez lata, aby opracować bardziej zrównoważone produkty i będzie nadal dopracowywał wybór materiałów, procesy… aby oferować najlepsze produkty swoim klientom.

NASZE SERIE:

CLAVEL

Kolekcja Clavel, seria nowoczesnych i kolorowych walizek, które są idealne dla każdego członka rodziny. Dzięki wodoodpornym zameczkom antywłamaniowym, czterem kółkom, trwałym materiałom i zamkom TSA, walizki Clavel zapewniają kompletny komfort i bezpieczeństwo.

MONCEY

Kolekcja Moncey to idealny kompromis między bezpieczeństwem, zwrotnością i wytrzymałością! Walizki z tej kolekcji są wykonane z polipropylenu, aby zapewnić optymalną trwałość i dużą pojemność, którą docenią wszyscy podróżni!

BELMONT+

Kolekcja Belmont + to najlepszy wybór dla tych, którzy szukają mocnej i bezpiecznej walizki. Osoby podróżujące samotnie lub rodziny, które potrzebują przestrzeni i wytrzymałej walizki, mogą wybierać spośród szerokiej gamy rozmiarów i kolorów. A ponieważ bezpieczeństwo jest kluczowe, ta linia ma trzy zapięcia i zamek błyskawiczny Securitech®, aby chronić rzeczy wszystkich podróżnych.

Obudowy wykonane z 100% zrecyklingowanego polipropylenu

Podszewki wykonane z 100% rPET

GŁÓWNE INNOWACJE

Materiały z recyklingu po zużyciu (PCR)

PCR jest recyklingowany z wcześniej użytych plastikowych produktów, takich jak opakowania, artykuły gospodarstwa domowego i komponenty samochodowe, aby tworzyć nowe produkty z recyklingowanego plastiku. Korzystanie z zrecyklingowanego polipropylenu po zużyciu konsumenta zamiast dziewiczej polipropylenowej (niezrecyklingowanej). Znany z tego, że jest wysoce nadający się do recyklingu, polipropylen PCR zachowuje swoje właściwości: elastyczność, lekkość i wyjątkową trwałość, co pozwala na różne wzory i tekstury. DELSEY PARIS zaprojektował i opracował 3 serie wykorzystując 100% zrecyklingowanego polipropylenu konsumenckiego: Clavel/Belmont plus/Moncey. Użycie zrecyklingowanego poliwęglanu po zużyciu. Znany z wysokiej odporności na uderzenia, zadrapania i odkształcenia, poliwęglan to materiał premium często używany w produktach o bardziej strukturalnych i estetycznych wzorach, oferując połączenie stylu i trwałości. Trwałość i długowieczność poliwęglanu przyczyniają się do jego zrównoważoności poprzez zmniejszenie potrzeby częstej wymiany. Użycie PCR poliwęglanu wymaga rozwoju, aby stawić czoło wyzwaniom technicznym, takim jak zapewnienie, że PCR poliwęglan jest równie odporny jak „zwykły” poliwęglan. DELSEY PARIS jest w fazie badań i testów nad opracowaniem bagażu z 100% poliwęglanu PCR. Użycie rPET (zrecyklingowany polietylen tereftalanu): odnosi się do procesu recyklingu i przekształcania używanych plastikowych butelek i pojemników PET w nowe materiały do różnych zastosowań. DELSEY PARIS teraz wykorzystuje rPET do swoich miękkich produktów i podszewek. Właściwości rPET są takie same jak PET i są w 100% nadające się do recyklingu.

Dlaczego DELSEY PARIS zdecydowało się wyłącznie używać rPET?

Pomaga to zmniejszyć poleganie na produkcji dziewiczego plastiku, chroniąc cenne zasoby i zmniejszając zużycie energii. Pomaga to odwrócić przepływ odpadów plastikowych z wysypisk i oceanów, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej i cyrkularnej gospodarki. rPET może mieć mniejszy ślad węglowy w porównaniu do PET, ponieważ proces recyklingu wymaga mniej energii w porównaniu z produkcją dziewiczego plastiku.

100% 95% Wszystkie nasze nowe miękkie produkty i podszewki wykonane są z rPET 95% naszych bagażów będzie wykonanych z materiałów PCR Do 2025 roku,